montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

افشای توطئه ای بزرگ علیه مکتب تشیع
در آمریکا کتابی به نام [A plan to divis anddeshoylte theology] چاپ شده و در آن مصاحبه مفصل دکتر «مایکل برانت »، دست راست رئیس سابق «سیا» و عضو مهم بخش شیعه سازمان «سیا»، درج گردیده است. وی در این مصاحبه، از اسرار تکان دهنده ای پرده برمی دارد و کارکنان سازمان سیا را به فساد مالی در نهصد میلیون دلاری که برای مبارزه با شیعه اختصاص یافته بود، متهم می کند. دکتر مایکل برانت مدتی مدید در این بخش فعالیت داشته، ولی چندی پیش به دلیل فساد مالی و اداری از کار برکنار شده است و از این رو، از باب انتقام جویی، بسیاری از اسرار و اسناد محرمانه سیا را افشا کرده است.
دکتر برانت می گوید: جهان اسلام از قرن ها پیش تحت سلطه دولت های غربی بوده است. اگر چه در قرن گذشته اغلب کشورهای اسلامی آزاد شده اند، ولی غرب بر آزادی، استقلال، سیاست، تعلیم و فرهنگ آنها مسلط بوده است؛ به ویژه نظام سیاسی و اقتصادی این کشورها در کنترل غرب بوده و این کشورها بعد از آزادی، به تعلیم تمدن و فرهنگ خود هیچ توجهی نکرده، نظام غربی را در جامعه خویش پیاده کرده اند .
در سال 1989 میلادی، انقلاب اسلامی ایران ضررهای زیادی بر پیکره سیاست های ما وارد آورد. در ابتدا افراد ما خیال می کردند که عملکرد انقلابیون و مذهبی ها نتیجه سیاست های ناقص و غلط، و جبر و خفقان بی نهایت شاه ایران است؛ یعنی این انعکاس طبیعی ملت در مقابل سیاست های شاه است که عناصر مذهبی نیز از آنها بهره می گیرند. تصمیم ما بر این بود که بعد از برکناری شاه ایران، افراد مورد نظر خود را روی کار آوریم و سیاست های خویش را تداوم بخشیم. پس از ناکامی شدید آمریکا در دو - سه سال اول (گروگان گیری سفارت آمریکا و نابودی هواپیماهای آمریکایی در صحرای طبس)، رشد روز افزون بیداری اسلامی، و ظهور جوش و خروش انقلابی در شیعیان کشورهای مختلف، مخصوصا لبنان، عراق، کویت، بحرین و پاکستان، گردهمایی بزرگ مقامات بلند پایه «سیا» برگزار شد و در آن نماینده سرویس مخفی انگلیس، ام - آی - ایکس (MIX) نیز شرکت نمود . (چرا که انگلیس تجربه وسیعی برای کار در کشورها دارد). در این گردهمایی چنین نتیجه گرفته شده که انقلاب ایران تنها عکس العمل طبیعی مردم در مقابل سیاست های شاه نبوده، بلکه عوامل و حقایق دیگری در باطن آن نهفته است که مهم ترین آن عوامل و حقایق دو چیز است:
1- به دست گرفتن رهبری سیاسی ایران توسط مرجع عام مذهبی در اسلام شیعی
2- شهادت حسین، نوه پیامبر اسلام در 1400 سال پیش که شیعیان از قرنها پیش با بروز غم و اندوه بی نهایت برای او عزاداری می کنند .
این دو عامل، شیعه را از دیگر مسلمانان فعال تر و پرتحرک تر کرده است .
در همین گردهمایی تصویب شد که برای مطالعه بر روی اسلام شیعی و برنامه ریزی و کار بر روی این پروژه، شعبه جداگانه و مستقلی در سازمان سیا تاسیس شود . آن گاه نخستین بودجه چهل میلیون دلاری آمریکا برای آن اختصاص یافت و بر اساس برنامه ریزی، برای تکمیل این پروژه سه مرحله در نظر گرفته شد:
1 . جمع آوری اطلاعات: جمع آوری آمار کامل شیعیان;
2 . اهداف کوتاه مدت: تبلیغات علیه شیعه، راه اندازی آشوب های بزرگ و اختلافات شیعه و سنی . باید شیعیان را با اکثریت سنی درگیر کرد تا توجه شان از آمریکا برگردد.
3 . هدف دراز مدت: خاتمه دادن به تشیع .
برای جمع آوری اطلاعات، پژوهشگرانی به تمام نقاط جهان اعزام شدند . مثلا دکتر «شومویل» در مورد عزاداری در کراچی پاکستان تحقیق می کرد و دکترای خود را با این تحقیق به پایان رساند. او در منطقه شیعه نشین کراچی مقیم بود . یک خانم ژاپنی نژاد به نام «نکومه » هم در کویته بلوچستان پاکستان در مورد قوم هزاره و شیعه تحقیق کرد و دکترای خود را تکمیل نمود .
در نظر سنجی اولیه، سؤالات زیر پرسیده می شد:
1 . شیعیان در کدام یک از مناطق جهان حضور دارند و تعداد آنها چقدر است؟ حالات، معاشرت و عقاید آنها چگونه است؟
2 . چگونه می توان تضادهای داخلی شیعیان را افزایش داد؟
3 . چگونه می توان اختلافات شیعه و سنی را بیشتر کرد؟
بعد از نظر سنجیهای اولیه و جمع آوری اطلاعات در مورد شیعه از تمام کشورها، نقاط مشترک زیر به دست آمد:
1 . مراجع شیعه سرچشمه اصلی قدرت این مذهب اند و در هر زمان از آن صیانت کرده، بر اصول آن بی نهایت تاکید دارند و به آن عمل می کنند . آنها در تاریخ طولانی تشیع هیچ وقت با حاکمان غیراسلامی بیعت نکرده اند .
انگلستان به علت فتوای یک مرجع تقلید (آیت الله شیرازی) نتوانست وارد ایران شود . در عراق بزرگ ترین مرکز علمی شیعه وجود داشت و صدام با تمام توان و سعی و کوشش خود نتوانست آن را تحت نفوذ خود در آورد . از این رو، مجبور به بستن آن شد و تاکنون نیز ویران است .
مرکز علمی شیعه در قم، حکومت شاهنشاهی را برچید و با ابرقدرت آمریکا در نبرد است؛ این در حالی است که مراکز علمی دیگر در جهان، همیشه با حاکمان وقت همراهی کرده اند .
در لبنان نهضت آیت الله موسی صدر ارتش های انگلیس، فرانسه و اسرائیل را مجبور به فرار از لبنان کرد و بزرگ ترین مزاحم برای اسرائیل را به شکل حزب الله به وجود آورد .
2 . در برخورد مستقیم با شیعه، ضرر زیاد و امکان پیروزی اندک است. از این رو، باید پشت پرده کار کرد و به جای اصل قدیمی انگلیس که می گفتند: «تفرقه بینداز و حکومت کن»، اصل دیگری را قرار داد که «تفرقه بینداز و نابود کن.»

اهداف عملیاتی برای براندازی شیعه
اهداف عملیاتی سازمان سیا برای براندازی شیعه عبارت اند از:
1 . انسجام بخشیدن به افرادی که با شیعه اختلاف نظر دارند
2 . گسترش شایعه کافر بودن شیعیان و جدا کردن آنان از جامعه مسلمانان از طریق تبلیغات منفی
3 . نوشتن مطالب نفرت انگیز علیه شیعیان
4 . جمع آوری افراد کم سواد و بی سواد و تقویت آنان و جنگ مسلحانه علیه شیعیان توسط آنها
5 . گشودن یک جبهه تمام عیار علیه مراجع شیعه برای مسخ سیمای شیعه و غیرمقبول شدن مراجع در میان عموم مردم .
برای عملی کردن اهداف فوق، کارهایی انجام شده و یا در حال انجام است . مثلا شیعیان در مراسم عزاداری جمع می شوند و یک نفر سخنرانی کرده، واقعه کربلا را بیان می نماید و مستمعین آن را گوش می کنند . بعد از آن، طبقه جوان به سینه زنی و ماتم سرایی می پردازند . این سخنران و این مستمعین برای ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردارند؛ زیرا از همین عزاداری ها و مجالس است که جوش و خروش و آزادی خواهی و جنگ با باطل به خاطر حق به وجود می آید . از این رو، از بودجه خود، دهها میلیون دلار را برای به دست گرفتن سخنران و مستمعین اختصاص داده ایم. و این کار بدین وسیله انجام می شود که نخست، به دنبال افرادی از شیعه می رویم که پول پرست بوده، عقایدشان سست باشد، و دارای تاثیر و شهرت در جامعه باشند . ما به وسیله آنها در عزاداری جا باز کرده، بر آن اثر می گذاریم . مقصود از به دست آوردن چنین افرادی، رسیدن به اهداف زیر است:
1 . به وجود آوردن و یا سرپرستی مداحانی که شناخت کافی نسبت به عقاید شیعه ندارند .
2 . شناسایی و کمک مالی به افرادی از شیعه که بتوانند با نوشته های خود عقاید و مراکز شیعه را هدف قرار دهند و بنیان های شیعه را منهدم سازند و آن را به عنوان اختراع مراجع شیعه معرفی کنند .
3 . افزایش و نگهداری رسوماتی در عزاداری، که با عقاید خود شیعه منافات دارد .
4 . مطرح کردن سیمای عزاداری به گونه ای که در آن جایی برای خدمت نباشد; بلکه چنین نمایش داده شود که شیعیان یک گروه جاهل و توهم پرست هستند که در ماه محرم برای انسان های عادی مزاحمت هایی را به وجود می آورند . برای ترویج چنین برنامه ای باید پول های هنگفتی خرج شود و مداحان خوب تشویق شوند . با این کار شیعه ای که دارای قدرت منطقی است، به مذهب درویشی محض تبدیل شده، از درون پوک و توخالی می گردد و بدین وسیله در عوام الناس نسبت به عقاید و بزرگان شیعه نفرت ایجاد می شود و در میان شیعیان تفرقه و اختلاف گسترش می یابد، و سرانجام به راحتی می توان با نیروهای نظامی، به آنها تیر خلاص زد و آنان را نابود ساخت .
5 . جمع آوری مطالب از راه پژوهش و تحقیق علیه مراجع تقلید و ارائه آن به نویسندگان پول پرست و بی نام و هزینه های زیاد برای نشر و اشاعه این گونه مطالب بین عوام و مداحان تا بدین وسیله صدای خود شیعیان علیه مرجعیت بلند شود .
باید به گونه ای عمل کرد که تا سال 2010 میلادی مرجعیت و یا به عبارت دیگر، مرکزیت شیعه که تا امروز سد اصلی در مقابل دولت مردان بوده، از بین برود و آنگاه باید شیعیان باقی مانده را پراکنده کرد .


مجله مبلغان خرداد1383، شماره 54
افشای توطئه ای بزرگ علیه مکتب تشیع


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته