www.montazar.net

montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

علت تأخیر فرج آقا و مولای ما امام زمان (ع) به خود انسان ها باز می گردد ، زیرا تشکیل حکومت عدل و تاوحیدی در سطح جهان ، عمدتاً احتیاج به شرایط و آمادگی های لازم از طرف خود مردم دارد، از قبیل اینکه:
1-مردم مفهوم عدل را بدانند.
2-به حدّی برسند که از جان و دل خواهان عدل باشند .
3-با عمل به دستورات شرع به حدّ بالای شعور فکری و فرهنگی برسند ، گرچه در محدودۀ بخشی از مردم باشد . ولذا مرحوم خواجه نصیر الدین طوسی در « شرح تجرید» غیبت حضرت را از ناحیۀ خود مردم می داند .
4-پیشرفت بشر از ناحیۀ صنعت و تکنیک .
ودر مجموع فراهم نشدن مجموع شرایط لازم برای ظهور ، علّت تأخیر ظهور حضرت است.
امام زمان (ع) در توقیعی که به شیخ مفید رحمه الله می فرستد می فرماید: « ولوأنّ أشیاعنا-وفّقهم الله لطاعته- علی اجتماع من القلوب فی الوفآء بالعهد علیهم، لما تأخّر عنهم الیُمنَ بلقآئنا،و لتعجّلت لهم السّعاده بمشاهدتنا علی حقّ المعرفه منهم بنا ، فما یحبسنا عنهم ألّا ما یتّصل بنا ممّا نکرهه و لا نؤثره منهم » ؛ «اگر شیعیان ما –که خداوند توفیق طاعتشان دهد –در راه ایفای پیمانی که در پیش دارند ، همدل می شدند ، میمنت ملاقات ما از ایشان به تأخیر نمی افتد، و سعادت دیدار ما زودتر نصیب آنها می گشت ، دیداری بر مبنای شناختی راستین و صداقتی از آنان نسبت به ما.
علّت مخفی شدن ما از آنها چیزی نیست جز آنچه که از کردار آنها به ما می رسد و ما توقّع انجام این کارها را از آنها نداریم. »

علت تأخیر فرج حضرت مهدی (ع) چیست؟


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته