www.montazar.net

montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

جذب مردم ، خصوصاً جوانان به امام زمان (ع) و زنده کردن عشق حضرت در دل آنها که در اقتدا و پیروی از او بسیار مؤثر است راه هایی دارد :
1-آنهایی را که می خواهند دلشان ظرف محبت و عشق به ولیّ خدا شود از عقاید باطل پاک کنیم ، و نیز نفس آنها را از صفات رذیله بزداییم ، زیرا دل پاک می خواهد تا قابلیّت و ظرفیّت عشق و محبّت به ولیّ الله الاعظم را داشته باشد .
لذا بزرگان اخلاق در بحث سلوک اخلاقی گفته اند که سالک در مرحاۀ اول باید تخلیۀ نفس کند و سپس خود را به محاسن اخلاقی متخلّق سازد .
2-سعی کنیم تا حدّ امکان و آن قدری که از عهدۀ ما برمی آید و طرف مقابل ظرفیّت و کشش دارد مقامات و کمالات و فضایل آقا امام زمان علیه السلام را برای او بازگو کنیم ، برای او بگوییم که حضرت چه جایگاهی در عالم وجود دارد . چگونه از حالات مردم به اذن خدا مطّلع است . چگونه مظهر رحمانیّت خداوند است . چگونه به فکر شیعیان خود می باشد .
انسان ذاتاً و فطرتاً کمال دوست است و گرایش ذاتی به کمال و انسان کامل دارد . از طرفی اگر در انسان این عشق نسبت به کسی پیدا شد مطیع او می گردد، و از آن جهت که امام زمان (ع) مردم را به خدا دعوت می کند ، لذا با ایجاد عشق و محبّت آن حضرت در قلوب مردم در حقیقت مردم به سوی خدا رهنمون می شوند.
می توان گفت که دعوت مردم به امام زمان (ع) و ایجاد عشق آن حضرت در قلوب آنها در حفیقت دعوت به سوی خدا و ایجاد عشق به خدا در قلوب مردم است .

چگونه می توان عشق به امام زمان (ع) را در دل مردم زنده کرد؟


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته