www.montazar.net

montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

برخی دانشمندان ، یکی از علایم ظهور حضرت مهدی (ع) را وقوع معرکۀ جنگی در منطقه ای به نام هرمجدّون و به تعبیر روایات قرقیسیا می دانند . این قضیه حتی در کتب اهل کتاب نیز به آن اشاره شده است .
اهل کتاب از یهود و نصارا این معرکه جنگی را بس عظیم و خطرناک می دانند که در پایان تاریخ بشر اتقاق خواهد افتاد .
« هرمجدون » کلمه ای است مشتق از « هَر » به منای کوه ، و « مجدّو » که اسم وادی یا کوه کوچکی در شمال فلسطین است . اهل کتاب را گمان بر این است که مساحت معرکۀ این جنگ از منطقۀ « مجدّو » در شمال فلسطین تا « ایدوم » در جنوب امتداد دارد که حدود دویست میل است .
آنان معتقدند که در این جنگ لشکری با حدود 400 میلیون نفر شرکت خواهند داشت . لشکری که از عراق ، ایران ، لیبی ، سودان و قفقاز در جنوب روسیه تشکیل شده است .
دکتر عبد الکریم زبیدی می گوید: « ... این حادثه همان حادثه بزرگی است که قبل از ظهور امام مهدی (ع) تحقق خواهد یافت ، و در روایات از آن به معرکه « قرقیسیا » یاد شده است.
دکتر عبد الکریم زبیدی می گوید : « ... این حادثه همان حادثه بزرگی است که قبل از ظهور امام مهدی (ع) تحقق خواهد یافت ، و در رویات از آن به معرکه « قرقیسیا » یاد شده است . در آن واقعه میلیون ها لشکر از آمریکا ، اروپا ، روسیه ، ترکیه ، مصر و دولت های مغرب عربی ، و لشکریانی از شهر های شام یعنی سوریه ، اردن ، لبنان ، فلسطین و اسرائیل شرکت خواهند داشت . همگی در منطقه ای به نام قرقیسیا از بلاد شام با هم مواجهه خواهند داشت ، و سفیانی در این هنگام خروج خواهد کرد ... » .
کلینی به سند خود از امام باقر(ع) نقل کرده که ه میسّر فرمود : ای میسّر ! چه مقدار بین شما و قرقیسیا فاصله است ؟ » عرض کرد: نزدیک شاطئ الفرات است . حضرت فرمود:«أما أنّه سیکون بها وقعة لم یکن مثلها منذ خلق الله تبارک و تعالی السموات و الأرض و لا یکون مثلها ما دامت السموات و الارض . مأ دبة للطیر تشبع منها سباع الأرض و طیور السمآء... » ؛ « آگاه باش که در آن مکان واقعه ای اتفاق خواهد افتاد که نظیر آن از زمان خلقت آسمان ها وزمین از جانب خداوند تبارک و تعالی اتفاق نیفتاده است و نخواهد افتاد. آنجا محلّ پذیرایی پرندگان خواهد بو د. درندگان زمین و پرندگان آسمان از آن سیر خواهند شد .»
از مجموعۀ روایات در این باب به خوبی استفاده می شود که در این جنگ فرماندۀ عملیاتی این جنگ از جانب دشمنان اسلام ، شخصی به نام سفیانی است . او کسی است که به کمک مراکز جاسوسی یهود و آمریکا در میان مردم تفرقه انداخته و مردم را بر ضدّ شیعیان اهل بیت تحریک خواهد کرد، و نیزبعد از پناه بردن امام زمان (ع) به کعبه با عده ای از یاران خود در صدد مقابله با حضرت بر آمده که خود او با لشکریانش در منطقه ای به نام بیدا به زمین فرو خواهند رفت .
در همین جنگ است که بنیۀ یهود از هم پاشیده شده و بسیاری از آنها نابود خواهند شد .
بخاری به سندش از رسول خدا (ص) نقل کرده که فرمود: « قیامت بر پا نمی شود تا آنکه شما با یهود بجنگید ، در آن هنگام به حدّی از آنان کشته خواهد شد که حتّی سنگی که یک یهودی در آن پناه گرفته می گوید: ای مسلمان ! این یهودی است که در کنار من پناه گرفته ، او را به قتل برسان » .

معرکه هرمجدون چیست؟


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته