www.montazar.net

montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

این دو علامت در روایات به عنوان علایم ظهور حضرت مهدی (ع) معرفی شده است . از امام باقر (ع) در حدیثی نقل شده : « و إنّ من علائم خروجه ... صیحة من السماء فی شهر رمضان » ؛ « و همانا از علائم خروج مهدی ... حدوث صیحه ای در ماه رمضان است . »
از امام صادق (ع) در حدیثی نقل شده : « ... و الفزعة فی شهر رمضان ... هی آیة تخرج الفتاة من خدرها ، و توقظ النائم و تفزع الیقظان » ؛ « وفزعی در ماه رمضان حادث خواهد شد که زنان جوان را سراسیمه از پشت پرده ها بیرون می آورد و انسان خواب را بیدار و بیدار را به فزع وا می دارد .»
امام زمان (ع) در توقیع خود به علی بن محمّد سَمَری فرمود: «... آگاه باش ، هر کس قبل از خروج سفیانی و صیحه ، ادعای مشاهده کند او دروغگو وافترا زننده است .»
در این روایت دو احتمال وجود دارد:
ا-اینکه مقصود از صیحه و فزع همان ندایی باشد که از جبرئیل بلند می شود و همه را به فزع می اندازد .
2- احتمال دیگر این است که مقصود از آن دو عذاب دنیوی و جنگ های جهانی باشد که به توسط بشر قبل از ظهور حضرت مهدی (ع) تحقق می یابد ، مانند انفجارهای اتمی در سر تا سر عالم در یک زمان ، به این نحو که اصل این گونه انفجارها در اروپا و آمریکا و روسیه و چین تحقق می یابد به نحوی که همه را به جزع و فزع و ا می دارد ، ولی مسلمین از آن در امانند و تنها صدایش به گوش آنان می رسد .

مقصود از صیحه و فزع آسمانی در علایم ظهور چیست ؟


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته