www.montazar.net

montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net
montazar.net

در مورد سؤال فوق می گوییم :
اولاً : مطابق برخی از روایات ، حضرت دو نوع یار و یاور دارند : یکی یاران خاص الخاص که 313 نفرند و دیگری یاران خاص که ده هزار نفر می باشند .
این افراد انسان های عادی به حساب نمی آیند ، بلکه کسانی هستد که قلب هایشان در راستای اهداف حضرت مهدی (ع) محکم بوده ، راسخ قدم می باشند .
ثانیاً : غلبۀ حضرت با یارانش و برپایی حکومت عدل جهانی تنها از طریق امور عادی نیست تا بعید به نظر برسد ، بلکه همان گونه که قبلاً اشاره شد با تأییداتی از جانب خداوند ، از قبیل ایجاد رعب در قلوب دشمنان حضرت (ع) و تأییداتی از ملائکه خواهد بود .
ثالثاً :ارادۀ حتمی خداوند بر پیروزی حضرت تعلّق گرفته است ، و ارادۀ او به هر نحو ممکن محقق خواهد شد .
لذا در قرآن کریم می خوانیم : ( کَم مِن فِئَةٍ قَلیلَةٍ غَلَبَت فِئَةً کَثیرَةً بإذنِ اللهِ ) ؛ « چه بسیارند گروه اندکی که به اذن خداوند ، بر گروه بسیاری چیرگی می یابند . »
رابعاً : از لحاظ اسباب و علل ظاهری هم اگر موضوع را بررسی کنیم ، حصول چنین فتح و غلبه و تشکیل حکومت الهی ، ممکن و عملی خواهد بود ، زیرا حضرت در موقعی ظهور خواهد کرد که اوضاع و احوال اجتماعی واخلاقی و سیاسی کاملاً مساعد باشد . نظیر رشد و توسعۀ سریع اسلام در قرن اوّل است ، زیرا در آن عصر ، فساد اوضاع اجتماعی و اداری کشورها به حدّی بود که مردم آمادگی پذیرش حکومت اسلامی را داشتند . این وضعیت در عصر ظهور حضرت نیز وجود دارد .

چگونه می توان با 313 نفر دنیا را تسخیر کرد ؟


در خواست عضویت جهت دریافت ایمیل
نام:
ایمیل:
montazar.net

نظر سنجی
مایلید در کدام حوزه مطالب بیستری در سایت گذاشته شود؟
معارف مهدویتغرب و مهدویت
وظایف ما در عصر غیبتهنر و فرهنگ مهدویت
montazar.net

سایت های وابسته